©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.

  • Admin

Uyurken Güzelleşmek İçin Yapmanız Gerekenler

Özellikle de çalışan kadınlar iş hayatının vermiş olduğu yoğun süreçlerden dolayı gün içerisinde gerekli olan cilt bakımlarını yeteri kadar yapamıyorlar. Hatta bazı günler kendilerine hiçbir şekilde zaman ayırma fırsatını bulamayabiliyorlar. Buda vücutlarını fazlasıyla yorarak yıpranmasına neden oluyor. Biliyorsunuz ki iyi bir fiziğe ve güzelliğe sahip olmak için cildinizin bakımını ihmal etmemeniz lazım. Ama yaşam şartları ne yazık ki kişinin kendisine önem vermesine fırsat vermiyor. Bunun üzülmenize gerek yok. Gündüz kendinize zaman ayıramıyorsanız, sizde geceleri vücudunuza gerekli bakımı yaparak cildinizi olduğundan daha dinç tutabilirsiniz. Zihniniz uykuda sizden bağımsız olsa bile gece uykusu cildi yenilemek için vücudunuzda bulunan hücreleri tetikliyor. Sizlere vereceğimiz bilgiler sayesinde kaybetmiş olduğunuz gündüz bakım zamanınızı gece kazanabilirsiniz.

Yatmadan Önce Cildinizi Mutlaka Temizleyin

#Cilt, gece uykusunda metabolizmayı en iyi dereceye getirerek çalışmasını sağlıyor. Buda vücudumuzda ve deri üstünde bulunan ölü hücrelerin atılmasını kolaylaştırıyor. Cildinizin sağlığını kaybetmemesi ve yaşlanma belirtilerini erkenden ortaya çıkarmaması için hiçbir zaman makyajla uyumamanız gerekiyor. Yüzünüzde kozmetik ürünler bulunmasa bile günün vermiş olduğu yorgunluk ve kirliliği yüzünüzden atmak adına mutlaka her gece uyumadan cilt bakımınızı yerine getirmenizi öneriyoruz. Fırsatınız varsa işten sonra evde duş almanız hem kaslarınızın yumuşamasına hem de cildinizin temizlenmesine olanak tanıyacaktır. Duş alma durumunuz söz konusu değilse ılık su dahilinde yüzünüzü iyice yıkayarak temizleyin. Ardından yüzünüzün kaybetmiş olduğu vitaminleri geri sağlaması içinde nemlendirici sürmeniz sizi iyice rahatlatacaktır.

Stresten Uzak Durun

Stres, bedeninizde kızarıklık, kaşıntı, yıpranma, saç dökülmesi, akne oluşumu, halsizlik gibi pek çok sorun yaratmaktadır. Stressiz bir günün geçmesini sizden istemeyiz. Çünkü biliyoruz ki gün içerisinde yolunda gitmeyen bazı nedenlerden dolayı muhakkak sinirlenebilirsiniz. Buda kendinizde stres yapmanıza neden olur. Fakat gece vücudunuz kendisini yenilerken uyumadan önce zihninizi boşaltmanızı öneriyoruz. Eğer bir olayı kafaya takıp uyumaya devam ederseniz, bedeniniz sürekli olarak o olgu üzerinde kendini yenilemeye başlar ve sizlere zarar verir. Bundan dolayı da gece bedeninizin kendisini yenilemesine tam odaklaması için beyninizdeki bütün sorunları boşaltın.


#cilt #bakım #stres #honeybox

14 görüntüleme