©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.

  • Melisa Magriso

Stres ile nasıl başa çıkılır?

Stresten Arınmanızı Sağlayacak Öneriler

Kış ayı kapımıza geldi çattı. Havaların soğuması ile beraber insanlar bedensel ve zihinsel etkilenmeye başladı. Kış ayında artık havalar daha da hızlı kararıyor. Hava kararmasının yanında stres de üzerine eklendiği zaman pek çok rahatsızlık ile karşılaşmaya başlıyoruz. Uzmanlar bu soğuk günlerde bizlerin rahatlamasını sağlayan özel tariflerini bizlere sunuyor.

Limonlu Su

Limon asidik bir yapısı olmasına rağmen mideye girdiği zaman bedeni tamamen temizlemektedir. Limon doğal bir detoks ürünü olarak yer almaktadır. Sabah midemize giriş yapan limonlu su bağırsaklar aracılığı ile emilmeden sindirim sistemleri içerisinde yer alan bölgeleri en iyi şekilde temizlemektedir. Sindirim hareketine yardımcı olan limon peristalsis adı verilen, bağırsağın içerisindeki emilim gücünü yükseltmektedir.

Detoks Çayları

Vücut üzerinde detoks yapısına yardımcı olan detoks çaylarının içimi son derece keyiflidir. Bu çay çeşitleri dengeleyici ve şifa verici özellikleri yer almaktadır. Sizde detoks çaylarını günlük rutininiz içerisinde kolayca kullanabilirsiniz. Kişniş, kimyon ya da rezene tohumlarından yararlanarak hazırlanan ve sıcak olarak tüketilecek olan bu çay çeşitlerin sindirim sisteminiz rahat hale geliyor. Bağışıklık sistemlerini zayıflatan etkiler azaltmakta, mide yanması ve ekşime gibi sorunlara da engel olmaktadır.

Sıcak Su İçilmesi

Sindirim sistemi organları içerisinde temizliği ve kilo vermeyi destekleyen sıcak su yudumlaması sayesinde merkezi sinir sisteminizi rahatlatabilirsiniz. Bununla beraber sıcak su tüketerek sizde sindirim faaliyetlerinin daha yüksek şekilde çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Yapmanız konular arasında, fazla sıcak olmayan bir bardak suyu gün içerisinde birkaç kez içmenizdir.

Zencefil Çayı

Vücut ısınızı daha da yüksek hale getiren, içinizi ısıtabilen ve bağışıklık sistemlerini daha güçlü hale getiren zencefil çayı özellikle serin havalarda günde birkaç kez tüketilebilir.

Detoks çayları duygusal dalgalanma durumunda ortaya çıkan sorunlara karşı son derece dengeleyici etki göstermektedir. Karışım içerisinde yer alan bitki çayları tüketimi sırasında zihninizi ve duygularınızı eş zamanlı olarak sakinleştirmektedir. Bu çay ile birlikte yoga ve meditasyondan yararlanmak ihtiyacınız olan enerjiyi sizlere vermektedir. Stresi azaltan çaylar sayesinde sizde kış ayını en sağlıklı şekilde atlatabilirsiniz. Bu çayların tamamı son derece sağlıklı içeceklerdir.