• Neyir

REGL DÖNEMİ KADINLARDA OLUŞAN CİNSEL İSTEKHerkese tekrardan merhabalar!

Bu hafta sizlerle her zaman merak edilen ama aslında neden olduğu tam olarak bilinmeyen bir konu olan "Regl Döneminde Kadınlarda Oluşan Cinsel İstek" hakkında ki yazımızla karşınızdayız. Bu yazının hem kadınları hem de erkekleri ilgilendirdiğinin farkındayız ve sizleri de daha çok bekletmeden hemen yazıya geçelim.


Regl dönemleri her genç kız ve kadının farklı olduğu gibi bu dönemde oluşan cinsel istekte kadından kadına değişen bir gerçektir. PMS dönemi ve Regl dönemi, her kadının değişim yaşadıkları bir dönemdir. Bu dönemde kadınlar ruhsal ve fiziksel değişimlere uğramaktadırlar. PMS döneminde kadınlar aşırı gergin bir dönem geçirmektedirler.


Her kadında cinsel istek farklılık yaratmaktadır. Cinsel istekte farklı nedenlerden dolayı azalma ve artış gözlenir. Bazı kadınlarda cinsel istek daha az iken, bazı kadınlarda cinsel istek daha fazladır. Cinsel ilişkide azalmanın en fazla yaşandığı dönem ise PMS dönemidir. Kadınlar bu dönemi ağır ve hafif şekilde yaşamaktadır. Hafif bir PMS dönemi geçiren kadınlar, Regl döneminde ilişkiye girmekten kaçınmazlar ve hatta bunun daha haz verici olduğunu düşünürler. Ama bu durum PMS dönemini ağır yaşayan kadınlar için geçerli değildir, tam tersidir. Ağır bir PMS dönemi geçiren kadınlar da cinsel istek daha az gözlemlenir. Regl döneminde genelde her kadının kendini çirkin, pis, kirli ve daha değişik duygular hissettiğini düşünürsek böyle bir düşüncelerinin doğru olabileceği konusunda hem fikir olmuş olabiliriz.


Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki Regl kanı pis, çirkin, iğrenç bir şey değildir. Bu bizim ileri de doğurgan olabilmemiz için gerekli bir şeydir.

Regl döneminde kadınların çoğu partnerlerinin kendilerini itici ve çirkin bulucağını düşünürler ve cinsel ilişkiden kaçınırlar, partnerlerinden uzaklaşırlar. Yani sevgili erkekler, partneriniz sizden uzaklaşıyor ya da sizi istemiyormuş gibi algılıyorsanız bunun tek nedeni hormonlar, hormonlar ve hormonlardır.

Regl döneminde cinsel isteğin artmasını bilimsel nedeni ise; kadınların Regl döneminin yanı sıra PMS döneminde yumurta salınımıyla Progesteron hormonu artıyor, döllenme olmadığı için Progesteron ve Österojen hormonun da azalmalar meydana geliyor. Österojen hormonunun belli bir değerin altına düşmesi, döllenme olmadığı ama olması gerektiğini beyne iletiyor. Vücudumuz bu kadar güzel programlanmış bir yapı olduğunu bir kez daha cinsellik ile anlamış oluyoruz.

Österojen hormonunun ise en üst seviyeye ulaşması durumunda kadındaki fiziksel ve duygusal istekte artış meydana geliyor. Sevgili erkek okuyucalarımız, eğer partneriniz ile cinsel ilişkiye girmek istiyorsanız en ideal dönemin PMS dönemi olduğunu söylemekte hiçbir şekilde sakınca yoktur. Kendinizi ve partnerinizin iyi hissetmesini istiyorsanız doğru zaman bu zamandır. Bu da HoneyBox'tan erkek okuyucularımız için bir tavsiye olsun.


Ama sevgili okuyucalar, Regl döneminde cinsel ilişkiye girmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken çok önemli bir durum var. O da KORUNMAK!

Kanallarımızın açık olduğunu ve mikrop veya mikroorganizmaların kolaylıkla vajinal bölgeye girebileceğini unutmamalıyız. Bu dönemde girilecek cinsel ilişkide her zaman olduğu gibi korunmamız gerektiği ve erkek cinsel organının da temiz olması gerektiğine çok ama çok önem vermeliyiz. Her ne kadar Regl dönemi gebelik olasılığının en az olduğu dönem olsa da spermlerin canlı kalma süresinin 48 ile 72 saat aralığında değişim göstermesi, bizleri Regl bittikten sonra ki dönemde olası bir gebeliğin oluşmasına neden olabilir. Her zaman cinsel ilişkiye girerken korunmalıyız!

Umarım bu yazımız da sizlere istediğiniz bilgiyi aktarabilmiş ve anlatabilmişizdir.


Sevgilerimizle,


Kaynaklar:

www.milliyet.com

www.blog.peride.com

719 görüntüleme

©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.