©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.

  • Admin

Regl Ağrısını Geçiren Şeyler

En son güncellendiği tarih: Şub 26

Kadınların yarısından fazlası adet döneminde belirli ağrılar yaşayabilmektedir. B azılarında bağışıklık sistemleri kuvvetli olduğundan dolayı regl süreci oldukça basit geçerek acı çekmeden sürecin tamamlamasını olumlu etkileyebiliyor. Fakat vücut sağlığı açısından kendini iyi hissetmeyen kişilerde rahmin oluşturduğu kasılmalar yüzünden acısına dayanamayacağı durumlarla baş başa kalabilmektedirler. Bel ağrıları, mide bulantısı, halsizlik, yorgunluk, kasık ağrıları gibi baş edilmeyen ağrıların oluşması kişilerin yatağa bağlı kalmasına neden olmaktadır. Aşırı derecede dayanılamaz ağrılar yaşayan kişiler doktorların önerdiği ilaçları kullanarak bir nebze de olsa düşük seviyelerde acı yaşayabilmektedirler. Fakat sürekli olarak kullanılan ağrı kesici gibi ilaçlar adet döngünüzde bozuklukların meydana gelmesine sebep olabilir. Evde uygulayacağınız bazı teknikler sayesinde regl sürecinizi kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Kendinizi Rahat Hissettirecek Yöntemler Deneyin

İnsanların çoğu sıcak suyla duş almasıyla birlikte kendini rahat ve dinamik hissedebilmektedir. Regl ağrılarına da iyi gelen sıcak su sayesinde aldığınız duşla birlikte vücudunuzu sıcak tutmak size oldukça iyi gelebilir. Bunun yanında sahip olduğunuz sıcak su torbaların içerisine suyu ilave ederek karın bölgeniz üzerinde tutabilirsiniz. Kan akışınızı yükselterek sancılarınızın hafiflemesinde büyük rol oynamaktadır. Sık olarak yapılan teknik ise karın bölgesinin alt kısmını hafif ritimlerle masaj uygulayarak rahatlamaktır. Yapacağınız doğru yöntemler sayesinde ağrıların algılanmasını en aza indirebilirsiniz. Yoğun iş gücüne sahipseniz, bu süreçte elinizde bulunan projeleri farklı kişilere yöneltin. Canınızı sıkacak ve sizi düşündürecek olaylardan uzak durarak egzersizlikler eşliğinde vücudunuzu rahatlatmaya odaklanmanız kendinizi rahat hissettirecektir. Ayrıca regl dönemlerinizde mutlaka HoneyBox almayı unutmayın. O günlerde sizleri rahat ve konforlu hissettirecek her şey düşünülmüş harika kutular.

Adet Sancılarını İyileştiren İlaçlar

Doğal yöntemlerle ağrılarını dindiremeyen kişiler ilaç müdahaleleriyle sancılardan kurtulabilirler. Adet sancısı için üretilen Nonsteroid antienflamatuvar ilaçlar içerisinde bulundurmuş olduğu naproksen etken maddeleri sayesinde vücudunuzun salgılamış olduğu prostoglandin hormonlarını bastırarak acılarınızı en aza indirebilmenize yardımcı olmaktadır. Adetin ilk gününden itibaren yaşadığınız yoğun sancılar sizi olumsuz etkileyebilir. O yüzden doktorunuzun size önermiş olduğu dozlarda belirlenen ilaçları kullanarak vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Direk olarak eczanelerden satın aldığınız iyileştirici ilaçlar bunun aksine ağrılarınızı daha fazla tetikleyerek artmasına neden olabilmektedir. Özellikle de ilaçların içerisinde bulunan maddelere yan etkileri bulunan kişilerde yoğun sancılar yaşatmaktadır. Bundan dolayı mutlaka doktor eşliğinde kullanmanızı öneriyoruz.


HoneyBox Almak İsteyenler İçin : Buyrun

586 görüntüleme