©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.

  • Admin

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı

Kadınların olmazsa olmazları arasında bulunan ve en çok dikkat ettikleri şey yüzlerinin pürüzsüz olmasıdır. Kadınlar yüzlerinde çıkan en ufak sivilceye karşı bile büyük mücadele verirken bu durum erkeklerde daha farklı karşılanıyor. Kadınların en çok sahip olmak istedikleri pürüzsüz cildin altında sağlıklı beslenme olduğunu da biliyor musunuz? Her gün güne başlarken bol suyla vücudunuzun temel gereksinimi karşılamanız halinde dışarda maruz kalacağınız güneş ışınlarına karşı büyük bir savunma elde edebilirsiniz. Aynı şekilde yüzünüzü bol suyla yıkayarak nemlendiricinizi iyice yüz hatlarınıza yedirmeniz gerekiyor. Bu durum yüzünüzde oluşacak olan ölü hücrelerin atılmasına olanak tanıyacaktır. O yüzden de tonik kullanmayı hiçbir şekilde yüzünüzden ihmal etmeyin. Gün içerisinde yaşadığınız yorgunluklar yüzünden yüzünüzde bulunan hücreler ölebilir. Tonik sayesinde yüzünüz eski sağlığına kavuşarak cildinizin pürüzsüz kalmasına yarar sağlayacaktır.

Cildinizi Siyah Noktalara ve Sivilcelere Karşı Arındırın!

Günlük yaptığınız makyaj sizi her ne kadar güzel gösterse de gün sonunda gerekli temizliği yapmadığınız taktirde yüzünüzün doğallığını kaybedebilirsiniz. Yüzde oluşan makyaj tanecikleri kimyasal maddeler içerdiklerinden dolayı yüzdeki hücreleri reaksiyona geçirerek siyah noktaların veya sivilcelerin oluşumuna neden olabiliyor. O yüzden uyumadan önce mutlaka yüzünüzdeki makyajı temizlemek için suyla durulamanız gerektiğinizi belirtelim. Dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanmanız zararlı UV ışınlarından korunmanıza yardımcı olacaktır. Bütün bunları yaptıktan sonra da yüzünüzde sivilcelerin çıkmasını istemiyorsanız, sağlıklı besinler tüketmeniz gerekiyor. Alışagelmiş abur cuburlarla gününüzü atlatıyorsanız her ne kadar bakım yapsanız bile aknelerin çıkmasına engel olamayacaksınız. O yüzden dediklerimizi mutlaka deneyin.

Cildinizi Rahat Bırakın

Sizde cildinizin kusursuz ve pürüzsüz olmasını istiyorsanız bir yerden sonra vücudunuzu dinlenmeye bırakmanız gerekiyor. Normal yaşamda yüzde sivilcelerin oluşması oldukça normal görülüyor. Eğer sizler bu durumu fazla ciddiye alıp sürekli parmaklarınızla bunu engellemeye çalışıyorsanız yüzünüzde daha fazla tahrişlerin meydana gelmesine sebep olabilirsiniz. Yumuşak fırçalar eşliğinde yüzünüze doğal maskelerden elde etmiş olduğunuz ürünleri kullanarak günlük ihtiyaç duyulan vitaminleri karşılayabilirsiniz. Cildiniz için gereksiz travmalar yaratmamanız lazım. o yüzden sağlıklı bir yaşam için cildinizi rahat bırakarak ara sıra oluşan sivilcelerin kendiliğinden geçmesine zaman ayırın.

18 görüntüleme