©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.

  • Admin

Makyajın Püf Noktaları

Kadınlar dış görünüşleriyle farklılık yarattıkları makyajlarını her ortamda kolaylıkla tazeleyebilmektedir. Yanlarında taşıdıkları küçük makyaj çantası sayesinde bulundukları ortamın önemi olmadan evde, ofiste, okulda veya çalışma alanı fark etmeden makyajı tazelemek kendileri için bir ayrıcalıktır. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki kadınlar yaptıkları makyajlarla kendilerini daha özgüvenli hissedebilmektedirler. O yüzden iş görüşmelerinize katılmadan önce mutlaka makyaj yapmanızı öneriyoruz. Bu sizi iki kat özgüvenli olmanızı sağlayacaktır. Makyaja fondötenle başlayacak olursak. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basittir. İş görüşmenize katılmadan önce makyaj fırçanıza sürdüğünüz fondöteni hemen yüzünüze uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz kuru bir yapıya sahipse nemlendirici desteğini de sağlayarak güzel görünüm kazandırabilirsiniz. Nemli vücuda sahip olan kişilerde pudra desteğini uygulayarak yüzüne değişiklik katabilir.

Kapatıcı Uygulaması

Kadınlar yaşantıları içerisinde pek çok durumla karşı karşıya gelebilirler. Bunlardan bazıları da yüzde sivilcelerin oluşması ya da siyah aknelerin oluşması gibi temel sorunlar yer alabilir. Aynı şekilde dışarıda çalışan kadınlar güneş, toza, neme, sıcaklığa maruz kalabilir. Buda yüzde tarif edilmeyecek yorgunlukların meydana gelmesine neden olmaktadır. Fakat korkmanıza gerek yok. Çünkü imdadınıza koşan kapatıcı sayesinde yüzünüzde istenmeyen görüntüleri anında kapatabilirsiniz. Teninize uygun olarak kullandığınız kapatıcılar kısa sürelide olsa oluşan istenmeyen durumların gizlenmesine ve sizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Kapatıcı kullanırken kapatmak istediğiniz bölgeye teması iyice gerçekleştirin. Birden fazla katman oluşturmanız cildinizde farklı reaksiyonların meydana gelmesini de tetikleyebilirsiniz. O yüzden dozunda kapatıcı uygulamasıyla görünmesini istemediğiniz yerleri kapatabilirsiniz.

Rimel ve Saç Bakımı

Rimel ilk olarak göze uygulandığından dolayı merdiven altı satılan ürünlerden kaçınılmalıdır. Bilinen ve tasvir edilen marklardan bunu tedarik etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Rimel makyajınızı gözünüze uyguladığınız taktirde daha dolgun ve çekici gözlere sahip olabilirsiniz. Kadınların makyaj çantasında olmazsa olmazlar arasında bulunan rimel güzel görünümlerin ortaya çıkmasına yarar sağlamaktadır. Kadınların bir diğer dikkat ettikleri özellikse saç bakımıdır. Saçların maruz kaldığı günlük toz, aşınma, sprey gibi ürünler saçı olduğundan daha farklı görünmesine neden oluyor. Bu yüzden her gün düzenli olarak saçlarınızı yıkayarak doğal saç bakım malzemeleriyle bunu desteklemeniz gerekecektir.

4 görüntüleme