©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.

  • Melisa Magriso

Libidonun En Yüksek Olduğu Zamanlar

Sürekli olarak yapılan araştırmalar neticesinde insan yaşantının doğal davranışları arasında bulunan seks hayatında farklılıklar keşfedilebilmektedir. Daha önceleri bilim adamları haftanın hangi günlerinde birlikteliklerin daha iyi olduğunu belirtmesiyle birlikte bu sefer libido artışlarının ne zaman olacağı konular hakkında bilgiler paylaşmaktadırlar. Bazı araştırmalar kadınların 3/4 ‘ünün cinsel hayatlarında istekleri gibi tatmin oldukları ortaya çıkartıldı. Libido sorunları yaşayan kişilerde günlük hayatın verdiği stres ve yorgunluklardan ötürü kendilerine zaman ayırmamaları seks hayatlarını olumsuz etkileyebilir. Hatta kendini fazla işe kaptıran kişiler belirli dönemlerde değişik aile sorunlarıyla karşı karşıya gelerek ayrılma noktalarına gelebilmektedirler. Kendinize ayıracağınız zamanlarınızda hem kendinizi hem de partnerinizi mutlu edecek artışlar yaşamanız her açıdan sizlere fayda katacaktır.

Libidonun En Yüksek Olduğu Zamanlar

Normal şartlarda 20 ila 30 yaş arasında bulunan kadınlarda seks isteği cumartesi günlerinde daha sık olarak görülmektedir. Yapılan araştırmalara göre bireyler cumartesi saat 11.00 civarlarında en yüksek artışları yaşadıkları belirlenmiştir. Buda libidonun yüksek olduğu zamanlar olarak kayda geçmiştir. Sağlıklı kadınlarda orgazm olma durumları düzenli beslenmeleri, aktiviteleri, moral iyileştirici performanslar sergilemeleri oldukça ciddi konular arasında bulunmaktadır. Hayatını monoton şeklinde yaşayan bireylerde isteksizlik hissi artarak birliktelikten uzak durma kaygısı artmaktadır. Erkeğinde güler yüzlü ve anlayışlı şekilde yaklaşmasıyla birlikte yaşanan sorunları minimum seviyeye getirerek kadınlarda libido yükselmesine fayda sağlayabilir.

Kadınlarda Cinsellik

Sağlıklı kadınlarda 20’li yaşlarda başlayan libido artışları 35 yaşına kadar artışlar yaşatarak devam etmektedir. 45’li yaşlara ulaşmanız halinde en son yaşadığınız yüksek seviyede sabit konuma gelerek ileriki yaşlardaki gücünü stabil şekilde koruyacaktır. Kadın sağlıklı şekilde hayatını devam ettiği sürece çok ileriki yaşlarda da orgazm olma kabiliyetini kazanabiliyor. Hatta menopoza yaklaşan kişilerde hızla artan libido isteği sayesinde çocuk olma durumları gözetlenebilmektedir. Gebelik sürecinde bulunan kadınlarda ise durum biraz farklı ilerlemektedir. Kadının yaşamış olduğu acı veya mutluluk günlerine bağlı olarak gebeliğe iyice adapte olması cinsel ilişkiyi reaksiyona sokabilir. Menopoza giren kadınlarda hızla düşüş gösteren östrojen hormonu yüzünden ise libido seviyeleri alt durumlara gelebiliyor. Buda birliktelikleri ciddi anlamda tetikliyor.

25 görüntüleme