• Aybüke Eker

Karantinada Cinsellik Nasıl Olur

İçinde bulunduğumuz sıkıntılı süreçte gerçekten hayatımızda önemli olan şeyleri hatırladık; çalışmak, yemek, sağlık... Aynı zamanda varlığımıza anlam katan bir başka şeyin de önemini anladık; sevdiklerimizle olan bağımız.Genel olarak stresli olduğumuz bu dönemde partnerinizle olan tutkunuzu ve bağınızı korumanız biraz daha zorlu olabilir ama beden ve ruh sağlığınız için oldukça sağlıklı olacaktır.


Peki partneriyle birlikte karantinada olmayanlar veya partneri olmayanlar için durum ne olacak? Bu süreci sağlıklı nasıl atlatacaklar?
Unutmayalım ki cinsellik; yalnızca cinsel organların birleşmesi demek değildir, bu çok daha geniş bir kavram. Birleşme yaşamadan da cinsellik yaşayabilirsiniz. Uzakta olan çiftler için bir seçenek cinselliği online haberleşme yöntemlerine taşımak olabilir. An içerisindeki cinsel duygu ve düşüncelerinizi karşınızdaki kişinin de rızası olması halinde onunla paylaşabilirsiniz.


Bu şekilde bir iletişim oldukça heyecanlı olabilir çünkü kişilerin sınırları ve fantezileri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. "Seksting" yani erotik mesajlaşma aşırı cümlelerle olmak zorunda değil, istediğiniz gibi romantikleştirebilir ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Her şey yazıyla iletilmek zorunda da değil, partnerinize söylemek istediklerinizi ses kaydıyla da ulaştırabilirsiniz.


Pek çok kişi fotoğraf göndermekten yana olabilir. Bu durumda karşıdaki kişiye güvendiğinizden, karşınızdaki kişinin bu fotoğrafı görmek istediğinden ve fotoğrafınızın başkalarıyla paylaşılmayacağından kesinlikle emin olmanız gerekiyor. Bu konuyu yeni deniyorsanız, yüzünüzü ve vücudunuzdaki belirgin dövmeleri, doğum lekelerini göstermeden bir fotoğraf göndermeyi deneyebilirsiniz.Değinmemiz gereken en önemli konulardan biri de şu ki; cinsellik için bir başkasına ihtiyacınız yok. Her insan farklı seviyelerde de olsa cinsel istek duyar, sağlıklı bir birey olarak siz de bu gruba dahilsiniz. Her ne kadar sosyal anlamda bunun kabul edilmez bir şey olarak var olduğunu düşünseniz de, mastürbasyon her sağlıklı bireyin gerçeği.Her yöntem sizin için işe yaramayabilir, başkasını memnun eden bir şey sizi memnun etmeyebilir. Bu konuda açık görüşlü ve araştırmacı olun, size hitap eden bir yöntem bulacağınızdan şüpheniz olmasın. Her kişinin vücudu farklıdır, özellikle kadınların vajina yapısı kişiye göre fazlasıyla değişken olduğu için farklı olduğu için bir başka kadın için işe yarayan şey neden bende işe yaramıyor diye düşünmeyin. Mastürbasyon konusunda dikkat etmeniz gereken şeylerden biri, temizlik. Lütfen temizliğinden ve size zarar vermeyeceğinden emin olmadığınız maddeleri vajinanıza sokmayın veya değdirmeyin. Covid19 vesilesiyle sık sık hatırlatılan el temizliğini es geçmeyin.


En önemlisi ise vücudunuzu sevin, bunu yaparken de kendinizi asla suçlamayın!


Sağlıklı günler...

750 görüntüleme

©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.