• Admin

Kadınlarda Oluşan Saç Dökülmelerin Nedenleri

Sağlıklı saçlara sahip bireylerde bile günlük ortalama 50 ila 100 arasında saç teli dökülmesi görülebilmektedir. Saç dökülme olayları sık olarak erkeklerde rastlanmaktadır. Fakat kadınlarda da yüksek oranlarda saç dökülmesi durumları gözetlenebiliyor. Bildiğimiz üzere saç dökülmesi ya da saçların incelmesi büyük sorunlar teşkil etmektedir. Saçlar inşaların fiziksel görünümlerinde oldukça ciddi unsurlar yaratmaktadır. Kişilerin kendi güzelliğini azaltıcı şekilde görmesine veya buna bağlı olarak psikolojik sorunlarında doğurmasına neden olabiliyor. Erkek kadın farkı olmadan saç dökülmesinin genel nedeni kişinin yaşamış olduğu streslerden kaynaklanıyor. Fakat kadınların vücutları daha değişik olduğundan dolayı farklı hastalıklarla birlikte saç dökülmeleri yaşanabiliyor.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

Kadın vücudu yaşamış olduğu hormonsal düşüşlerden kaynaklı olarak yoğun yorucu günler yaşayabiliyor. Özellikle de hamilelik dönemlerinde psikolojik streslerin artmasıyla bu düşüşler daha da hızlı hale gelmektedir. Yaşanan sorunların önüne geçilmemesi halinde saç dökülmeleri kaçınılmaz durum haline geliyor. Bunlardan bağımsız olarak da menepoz geçiren kadınlar yine aynı şekilde saç dökülmeleri yaşayabiliyor. Menepoz’dan sonra hücrelerin değişik yapıya dönüşmesiyle oluşan halsizlik ve bitkinlik saçlarda cansızlık meydana getiriyor. Buda dökülmenin en büyük nedenleri arasında yerini alıyor. Hamilelik sürecinde saç dökülmeleriyle karşı karşıya gelmemeniz için yoğun şekilde vitamin ihtiyacını karşılayan besin ve gıda ürünlerini tüketmenizi öneriyoruz. Menepoz ve strese bağlı olarak da bu durumların gerçekleştiğini gözlemliyorsanız mutlaka doktora görünmeniz gerektiğini de belirtelim.

Saç Dökülmeleri Nasıl Engellenir?

İnternet ortamında pek çok yerde saç dökülmesine karşılık olarak ilaç tedavisi uygulamaları karşımıza çıkıyor. Bazı insanlarda yaşamış oldukları dökülmenin karşısına geçebilmek adına zaman kaybı yaşamadan ürün siparişinde bulunuyor. Fakat yaptığınız bu işlem saçınızın dökülmesini hızlandırmaktan başka işe yaramıyor. Çünkü henüz ilaç tedavisiyle saç dökülmeleri engellenemiyor. Saç dökülmeleriniz ilk evrelerdeyse evde doğal yöntemlerle yapılan maskeleri kullanabilirsiniz. Hatta zeytinyağı mucizevi özelliklerinden yararlanarak kendinize formül yaratabilirsiniz. İleri seviye saç dökülmesi yaşayan kadınlarında hastaneye başvurmaları gerekiyor. Saç dökülmesi stres veya diğer durumlardan kaynaklanmaması halinde ciddi hastalıklarında habercisi olabileceğini bilmenizde fayda olacaktır. O yüzden durumun daha kötü sonuçlar doğurmaması adına önlem almanız hayat kurtarabilir.

9 görüntüleme

©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.