©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.

  • Admin

Elma Sirkenin Cilde Faydaları

Cilt sağlığı açısından oldukça büyük rol oynayan elma sirkesi, kilo verme diyabete kadar birçok alanda etkin fayda sağlamaktadır. Organik elmadan elde edilen ve çift fermantasyon işleminden geçen elma sirkesi aynı zamanda vücutta iyileştirici tedavi etme görevine de sahiptir. Detoks etkisini gösteren ve cildin parlamasında da etki sağlayan sirke dişlerin beyazlatılmasında da kullanılmaktadır. Elmanın vücudumuz açısından ne kadar yararlı olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bununla birlikte elma sirkesi de yaşlanma karşıtı etkisiyle cildinizin genç görünmesini sağlıyor. Sadece cildinizde kırışıklıklara karşı etki yaratmıyor. Saçların uzaması, detoks etkisi, dişleri beyazlatma, antioksidan özelliğini taşıma, aknelere karşı mücadele etme gibi pek çok alanda cildimizi baştan yaratmaya olanak tanımaktadır.

Elma Sirkesiyle Sivilceleri Yok Edin

Cilt tabakamız üzerinde asidik olarak isimlendirilen koruma tabakası yer almaktadır. Bu tabaka günlük hayatta yüzümüzde biriken tozlara karşı mücadele ederken bir yandan da vücutta aknelerin çıkmasına da engel olmaktadır. Fakat sürekli kullanılan sabunlar kimyasal içerikli şampuan gibi temel bakım ürünleri yüzünden cildin üzerinde bulunan asidik tabakanın kaybolmasına neden olunmaktadır. Buda ileride yüzün kirlere karşı savunmasız olmasına sebep doğuruyor. Buda kendisiyle birlikte istenmeyen aknelerin oluşmasını tetikliyor. En başta da sizlere elma sirkenin yüz tedavisinde kullanıldığını özellikle belirttik. Bozuk yapıya sahip olan asidik tabakanız kullanacağınız elma sirkesi sayesinde tekrardan eski görünümünü kazanarak yüzünüzde oluşan sivilceleri kendisiyle birlikte yok etmektedir. İçerisinde A, E, C, B1, B2 ve B6 gibi temel vitamin kaynaklarını barındıran elma sirkesi kolesterolü düşürmeye de yardımcı olmaktadır.

Dişlerinizi İlk Görünümüne Kavuşturun

Sürekli televizyonlarda karşımıza çıkan diş bakım ürünleri aşırı derecede kullanıldığında dişin yıpranmasına veya zedelenmesine sebep olabiliyor. Her ne kadar faydalı besinler bulundursa da bir yerden sonra sürekli aynı işlemlerin gerçekleşmesi zedelenmelere ve dişlerinizin incelmesine neden olabilmektedir. Bunun yerine doğal yollarla elde edeceğiniz diş macununuzu gönül rahatlığıyla kullanabileceksiniz. Yarım bardak elma sirkesi ile yarım bardak suyu birbirleriyle karıştırın iyice kıvama gelen doğal macununuzu önce ağzınızda iyice gargara yaparak dişinin her yerine ulaşmasına olanak tanıyın. Daha sonrasında da bardağın içerisine diş fırçanızı bandırarak dişlerinize sürün.