• Admin

Cildinizi Sıkılaştıracak Doğal Maskeler

Yaş ilerlemesiyle birlikte meydana gelen kırışıklıklar doğal yöntemlerle elde edilen maskelerle bir nebzede olsa engellenebiliyor. Gözenek sıkılaştırıcı maskeleri sayesinde cildinizi uzun süre pürüzsüz ve genç kalmasına olanak sağlıyor. Kadınlarda genellikle 30 yaşında başlayan yüz kırışıklıkları belli yerden sonra oldukça can sıkıcı hale geliyor. Çünkü yaşlanmanın belirtilerini gösteren bu sonuçlar kadınlarda psikolojik sorunlarında yaşanmasına neden olabiliyor. Doğal yöntemlerle kazanılan değerli vitaminler sayesinde yüzünüzün eşsiz görünümünü eski hale getirebilirsiniz. Tabi ki sadece maskelerle bunu sağlamanız mümkün değildir. Bunun yanında kendinizi daha iyi hissedebilecek aktiviteler, bol bol C vitaminli ürünler ve en önemlisi de uyku düzeninizi belirli saatlerde ayarlamanız gerekiyor. Aksi halde bedeniniz erken yaşlanmaya maruz kalarak yaşınızdan daha büyük gösterebilme durumlarıyla da karşılaşabilirsiniz.

Cildinizi Sıkılaştıracak Olan Muz Maskesi

Cildinizi sıkılaştırmak için başvurmuş olduğunuz doğal yöntemler arasına öncelikle muz meyvesini almanızı tercih ediyoruz. İçerisinde bulundurmuş olduğu yoğun protein sayesinde yüzünüzdeki akneleri, kırışıklıkları, yorgunlukları hatta öldü derilerinizi bile yok edebilirsiniz. Muz doğal maskesini elde etmek için aşağıdaki ürünlere sahip olmanız gerekiyor.

1 adet büyük boy muz1 çay kaşığı kadar bal1 çay kaşığı zeytinyağı

Maskenizi hazırlarken elinizde bulunan muzu iyice ezin, püre halini alacak olan muzu kıvama getirdiğinizde içerisine ayırmış olduğunuz balı ve zeytinyağını ilave ediniz. Önce yüz temizliğinizi iyice yaparak elde etmiş olduğunuz maskeyi yüzünüzde dağıtacak şekilde sürünüz. Hatta bu güzel doğal maskeyi boyun bölgeleri içinde kullanabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Yumurta Maskesi

Doğal yöntemlerle pek çok farklı doğal maske elde edebilirsiniz. Fakat yüzünüz için sizlere en iyi faydayı sağlayacak olan ürünlerden bunu elde etmeniz yararınıza olacaktır. Sizin için özellikle derlediğimiz yumurta maskesini de yüzünüzde düzenli olarak kullanabilirsiniz.

1 Adet yumurta (sadece akı kullanılacak)1 Çorba kaşığı kadar yoğurt1/8 Çay kaşığı kadar da şeker

Yumurtanın akı, yoğurdu ve toz şekerinizi bir kap içerisinde iyice karıştırın. Bu karışımı da aynı şekilde iyice temizlediğiniz yüz bölgenize sürün. Her iki maske içinde geçerli yaklaşık 15 dakika süre bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

6 görüntüleme

©2019, Tüm haklar HoneyBox'a aittir.